1 złoty Dukat Austriacki

  • Złoty Dukat bity przez Mennicę Austriacką to atrakcyjna moneta kolekcjonerska, ale i doskonała inwestycja.
1 069,00 zł
/ szt.

WAŻNE INFORMACJE DOT. ZAMÓWIEŃ:

  • Ponieważ występują częste wahania kursowe metali szlachetnych, wymagamy, aby zamówienie zostało opłacone i zaksięgowane w ciągu 1 dnia roboczego.

  • Termin wysyłki zamówienia wynosi 1 dzień roboczy w przypadku towarów oznaczonych jako "Wysyłka 24h" lub do maksymalnie 15 dni roboczych w przypadku pozostałych towarów. Termin wysyłki liczony jest od momentu zaksięgowania wpłaty.

  • W przypadku zakupienia towarów w wysyłce 24h oraz do 15 dni roboczych w jednym zamówieniu, towary zostaną wysłane w ciągu 15 dni roboczych. Jeśli chcą Państwo otrzymać zamówienie szybciej, prosimy o rozdzielanie zamówień w wysyłce 24h oraz tych w wysyłce standardowej.

  • Zdjęcia prezentowane na stronie są przykładowe. Produkty mogą różnić się od prezentowanych zdjęć. W przypadku monet, w sprzedaży znajdują się monety z obecnego rocznika lub roczników poprzednich.

  • Sztabki i monety oferowane przez Mennicę Krajową są produktami pochodzącymi z renomowanych mennic zrzeszonych w London Bullion Market Association m.in.: Heraeus, Argor Heraeus, Valcambi, Metalor, C.Hafner, Perth Mint, Münze Österreich, PAMP, Umicore, Rand Refinery, UBS lub innych emitentów wymienionych w parametrach produktu. Wyjątek mogą stanowić towary wchodzące w skład tzw. złota i srebra niesortowanego. Wybór producenta sztabek dokonywany jest losowo na etapie realizacji zamówienia i uzależniony jest od aktualnych stanów magazynowych Spółki.

Oryginalny złoty Dukat bity przez Mennicę Austriacką charakteryzuje się bardzo wysoką zawartością szlachetnego kruszcu, co czyni go nie tylko atrakcyjną monetą kolekcjonerską, ale i doskonałą inwestycją.

Moneta na awersie przedstawia podobiznę cesarza Franciszka Józefa I, a w otoku widnieją słowa: „Franciscvs Iosephvs IDG Austriae Imperator” (Franciszek Józef I, z łaski Bożej, cesarz Austrii).

Rewers złotej monety zdobi godło Austrii - orzeł o dwóch głowach i ogonach, wokół którego widnieje napis „HUNGAR BOHEM GAL LOD ILL REX A A”, razem z datą 1915, rokiem ostatniej klasycznej emisji monety.

Parametry techniczne:
Nominał:
1 Dukat Austriacki
Waga:
3,44 g
Średnica:
19,75 mm
Dostawa:
24h
Grubość:
0,80 mm
Metal:
Złoto
Próba:
986
Kraj pochodzenia:
Austria
Inni klienci pytali o:

Dzień dobry Panie Łukaszu,

Towary w dostawie 24 h, oznaczają że od momentu zaksięgowania się wpłaty za towar, Mennica Skarbowa ma 24 h na przekazanie towaru do wysyłki pod wskazany adres, albo dostarczenia do wskazanego oddziału.

W razie dodatkowych pytań zapraszam do kontaktu.

pozdrawiam

Biuro Obsługi Klienta

Zadaj pytanie
Opinie naszych klientów
Wykorzystujemy pliki cookies, sygnały nawigacyjne i podobne technologie do analizowania ruchu w naszej witrynie, a także targetowania treści i reklam. Informacje o tym udostępniamy firmie Google, czyli naszemu partnerowi reklamowemu i analitycznemu. Partner może połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z jego usług. Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii, w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną, może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana. Więcej
W zakresie, w jakim uzyskane informacje mogą zostać uznane za Twoje dane osobowe, jesteśmy ich Administratorem (Mennica Skarbowa S.A.).
Zamknij
pixel