Amerykański Bizon 1 uncja złota

  • Amerykański Bizon to pierwsza złota moneta próby 999,9 emitowana przez Mennicę Stanów Zjednoczonych. Zdobi ją projekt głowy Indianina, a na jej rewersie widzimy sylwetkę amerykańskiego bizona.
Wysyłka:
do 15 dni roboczych
8 899,00 zł
/ szt.

WAŻNE INFORMACJE DOT. ZAMÓWIEŃ:

  • Ponieważ występują częste wahania kursowe metali szlachetnych, wymagamy, aby zamówienie zostało opłacone i zaksięgowane w ciągu 1 dnia roboczego.

  • Termin wysyłki zamówienia wynosi 1 dzień roboczy w przypadku towarów oznaczonych jako "Wysyłka 24h" lub do maksymalnie 15 dni roboczych w przypadku pozostałych towarów. Termin wysyłki liczony jest od momentu zaksięgowania wpłaty.

  • W przypadku zakupienia towarów w wysyłce 24h oraz do 15 dni roboczych w jednym zamówieniu, towary zostaną wysłane w ciągu 15 dni roboczych. Jeśli chcą Państwo otrzymać zamówienie szybciej, prosimy o rozdzielanie zamówień w wysyłce 24h oraz tych w wysyłce standardowej.

  • Zdjęcia prezentowane na stronie są przykładowe. Produkty mogą różnić się od prezentowanych zdjęć. W przypadku monet, w sprzedaży znajdują się monety z obecnego rocznika lub roczników poprzednich.

  • Sztabki i monety oferowane przez Mennicę Krajową są produktami pochodzącymi z renomowanych mennic zrzeszonych w London Bullion Market Association m.in.: Heraeus, Argor Heraeus, Valcambi, Metalor, C.Hafner, Perth Mint, Münze Österreich, PAMP, Umicore, Rand Refinery, UBS lub innych emitentów wymienionych w parametrach produktu. Wyjątek mogą stanowić towary wchodzące w skład tzw. złota i srebra niesortowanego. Wybór producenta sztabek dokonywany jest losowo na etapie realizacji zamówienia i uzależniony jest od aktualnych stanów magazynowych Spółki.

Amerykański Bizon to pierwsza złota moneta próby 999,9 emitowana przez Mennicę Stanów Zjednoczonych. Zdobi ją projekt głowy Indianina, a na jej rewersie widzimy sylwetkę amerykańskiego bizona.

Historia i wygląd monety

Amerykański Bizon po raz pierwszy został wyemitowany w czerwcu 2006 roku. Wielu inwestorów wyrażało zainteresowanie monetą bulionową o próbie 999,9. Amerykański Bizon posiada status legalnego środka płatniczego, a także rządową gwarancję wagi i czystości złota.

Awers monety zdobi wizerunek głowy Indianina projektu Jamesa Earla Frasera z 1913 roku. Na rewersie widać sylwetkę stojącego na wzgórzu amerykańskiego bizona. Na monecie umieszczono także słynne motto "In God We Trust". 

Zapytaj o produkt

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Parametry techniczne:
Nominał:
50 USD
Stop:
Au 999
Waga:
31,10 g
Średnica:
32,8 mm
Grubość:
2,84 mm
Producent:
United States Mint
Kraj pochodzenia:
USA
Wysyłka:
do 15 dni roboczych
Opinie naszych klientów
Wykorzystujemy pliki cookies, sygnały nawigacyjne i podobne technologie do analizowania ruchu w naszej witrynie, a także targetowania treści i reklam. Informacje o tym udostępniamy firmie Google, czyli naszemu partnerowi reklamowemu i analitycznemu. Partner może połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z jego usług. Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii, w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną, może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana. Więcej
W zakresie, w jakim uzyskane informacje mogą zostać uznane za Twoje dane osobowe, jesteśmy ich Administratorem (Mennica Skarbowa S.A.).
Zamknij
pixel