Amerykański Orzeł 1 uncja srebra - wysyłka 24 h!

  • Amerykański Orzeł w wersji srebrnej o próbie 999 emitowana przez Mennicę Stanów Zjednoczonych od 1986 roku.
Wysyłka: 24h
120,00 zł
/ szt.

WAŻNE INFORMACJE DOT. ZAMÓWIEŃ:

  • Ponieważ występują częste wahania kursowe metali szlachetnych, wymagamy, aby zamówienie zostało opłacone i zaksięgowane w ciągu 1 dnia roboczego.

  • Termin wysyłki zamówienia wynosi 1 dzień roboczy w przypadku towarów oznaczonych jako "Wysyłka 24h" lub do maksymalnie 15 dni roboczych w przypadku pozostałych towarów. Termin wysyłki liczony jest od momentu zaksięgowania wpłaty.

  • W przypadku zakupienia towarów w wysyłce 24h oraz do 15 dni roboczych w jednym zamówieniu, towary zostaną wysłane w ciągu 15 dni roboczych. Jeśli chcą Państwo otrzymać zamówienie szybciej, prosimy o rozdzielanie zamówień w wysyłce 24h oraz tych w wysyłce standardowej.

  • Zdjęcia prezentowane na stronie są przykładowe. Produkty mogą różnić się od prezentowanych zdjęć. W przypadku monet, w sprzedaży znajdują się monety z obecnego rocznika lub roczników poprzednich.

  • Sztabki i monety oferowane przez Mennicę Krajową są produktami pochodzącymi z renomowanych mennic zrzeszonych w London Bullion Market Association m.in.: Heraeus, Argor Heraeus, Valcambi, Metalor, C.Hafner, Perth Mint, Münze Österreich, PAMP, Umicore, Rand Refinery, UBS lub innych emitentów wymienionych w parametrach produktu. Wyjątek mogą stanowić towary wchodzące w skład tzw. złota i srebra niesortowanego. Wybór producenta sztabek dokonywany jest losowo na etapie realizacji zamówienia i uzależniony jest od aktualnych stanów magazynowych Spółki.

Amerykański Orzeł w wersji srebrnej o próbie 999 to moneta emitowana przez Mennicę Stanów Zjednoczonych od 1986 roku. Jest niezwykle popularna i rozpoznawalna na całym świecie.

Jej wartość nominalna to 1 dolar amerykański. Mennica szczyci się faktem, że moneta jest produkowana z jej lokalnych źródeł.

Awers przedstawia personifikację Wolności autorstwa Adolpha A. Weinmana, symbol Stanów Zjednoczonych i wyzwolenia, kroczącą w stronę słońca z atrybutami pokoju: gałązką oliwną oraz pochodnią. Wzór opatrzony jest amerykańską maksymą w duchu Deklaracji Niepodległości: „In God We Trust” - mottem pojawiającym się na wszystkich amerykańskich monetach i banknotach od 1908 roku.

Rewers zdobi orzeł projektu Johna Mercantiego trzymający wstążkę z maksymą „E Pluribus Unum” (łac. „Z wielu jeden”), odnoszącą się do zjednoczenia stanów. Ponad orłem znajduje się trzynaście pięcioramiennych gwiazd, symbolizujących trzynaście kolonii.

Z uwagi na powszechną rozpoznawalność i najwyższą jakość monety jest ona doskonałym zabezpieczeniem kapitału. Co więcej pomiar wagi i próby srebra posiada gwarancję rządu Stanów Zjednoczonych.

Parametry techniczne:
Metal:
Srebro
Nominał:
1 USD
Próba:
999,9
Średnica:
40,60 mm
Grubość:
2,84 mm
Producent:
United States Mint
Kraj pochodzenia:
USA
Waga:
31,10 g
Inni klienci pytali o:

Dzień dobry

 

Uprzejmie informuję, że na dzień dzisiejszy nie mamy dostępnych monet ag poprzez portal.

 

Pozdrawiam

Jacek Filipczak

Zadaj pytanie
Opinie naszych klientów
Wykorzystujemy pliki cookies, sygnały nawigacyjne i podobne technologie do analizowania ruchu w naszej witrynie, a także targetowania treści i reklam. Informacje o tym udostępniamy firmie Google, czyli naszemu partnerowi reklamowemu i analitycznemu. Partner może połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z jego usług. Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii, w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną, może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana. Więcej
W zakresie, w jakim uzyskane informacje mogą zostać uznane za Twoje dane osobowe, jesteśmy ich Administratorem (Mennica Skarbowa S.A.).
Zamknij
pixel