WAŻNE INFORMACJE DOT. ZAMÓWIEŃ:
- Produkty sprzedawane w Sklepie pochodzą z rynku wtórnego, zatem mogą posiadać ślady użytkowania, takie jak m.in. zarysowania, zmiany w zabarwieniu, otarcia, co zostało uwzględnione w niniejszej ofercie.
- Ponieważ występują częste wahania kursowe metali szlachetnych, wymagamy, aby zamówienie zostało opłacone i zaksięgowane w ciągu 1 dnia roboczego.
- Termin wysyłki zamówienia wynosi 1 dzień roboczy. Termin wysyłki liczony jest od momentu zaksięgowania wpłaty.
- Zdjęcia prezentowane na stronie są przykładowe. Produkty mogą różnić się od prezentowanych zdjęć. W przypadku monet, w sprzedaży znajdują się monety z obecnego rocznika lub roczników poprzednich.
- Sztabki i monety oferowane przez Mennicę Krajową są produktami pochodzącymi z renomowanych mennic zrzeszonych w London Bullion Market Association m.in.: Heraeus, Argor Heraeus, Valcambi, Metalor, C.Hafner, Perth Mint, Münze Österreich, PAMP, Umicore, Rand Refinery, UBS lub innych emitentów wymienionych w parametrach produktu. Wyjątek mogą stanowić towary wchodzące w skład tzw. złota i srebra niesortowanego. Wybór producenta sztabek dokonywany jest losowo na etapie realizacji zamówienia i uzależniony jest od aktualnych stanów magazynowych Spółki.
Czy nasza moneta jest autentyczna? Gwarantem tego jest oczywiście zakup u wiarygodnego i sprawdzonego sprzedawcy, ale także każdy z nas może w domowym zaciszu sprawdzić jej prawdziwość. Wystarczy posłużyć się linijką menniczą. To podstawowe akcesorium osób inwestujących w monety bulionowe.
Oferowana linijka mennicza pozwala ocenić autentyczność najbardziej popularnych monet bulionowych, takich jak:
1. Wiedeński Filharmonik
2. Amerykański Orzeł*
3. Liść klonowy
4. Chińska Panda
5. Krugerrand*
6. Kangur Australijski
7. Amerykański Bizon
Za jej pomocą sprawdzimy autentyczność monet, oceniając ich średnicę, wagę oraz grubość. To kluczowe parametry, które pozwolą sprawdzić, czy mamy do czynienia ze złotą monetą, czy może jednak z jej podrobioną wersją z platyny, ołowiu czy cynku.
Linijka wyposażona jest w tzw. szczeliny testowe, czyli wgłębienia wzdłuż krawędzi, które pozwalają ocenić długość średnicy oraz grubość monety. Jeśli moneta nie pasuje w nie, jest za duża lub za mała i wypada z nich możemy podejrzewać, że jest fałszywa. Za pomocą linijki ocenimy także prawidłową wagę monety – wystarczy umieścić ją w odpowiednim wgłębieniu, a jeśli przeważy szalę oznacza to, że jest autentyczna (przy założeniu, że pozostałe parametry również się zgadzają).
*W związku z pojawieniem się na rynku fałszywych monet z wkładką wolframową producent linijki menniczej nie gwarantuje poprawności wyników dla Amerykańskiego Orła oraz Krugerranda.